Letecké foto
CNC
Nová hala postupové lisy
DSC_4817
3D
Piktogram

Komas začal lisovat konzoly pro výrobce skladových regálů 17.1.2020

Komas začal lisovat konzoly pro výrobce skladových regálů

Dvouhákové konzoly, které jsou součástí skladových regálů, začal Komas od loňského podzimu vyrábět pro nadnárodní korporaci Eden. Pro komárovskou firmu je to další důležitý krok k diverzifikaci výroby a jejího rozšíření i na jiné obory než automotive.
Konzoly dvou rozměrů se zhotovují na 320 tunovém lisu. „Novým výrobkem se nám podařilo vytížit lis v podstatě na maximum. Teď jednáme ještě o možnosti vyrábět také tříhákové konzoly dvou rozměrů, pro které bychom využívali 250ti tunový lis. Jen to bude vyžadovat jeho úpravu,“ prozradila projektová manažerka Komasu Klára Stříbná.
Nástroje dodané zákazníkem dříve používal jiný výrobce. Nástrojáři v Komasu je nejprve museli opravit, ale podle mistra nástrojárny Reného Kříže to byla standardní práce. Jeden z nástrojů byl v horší kondici, aby se musely přebrousit.
„Díly pro známého výrobce regálových sestav jsou pro nás velmi vítaným rozšířením portfolia. Zakázka představuje ročně obrat tak 2 až 3 miliony korun,“ potvrdil ředitel Komasu Marek Kloupar.
Přestože v listopadu 2017 firma v podstatě nic neprodukovala, za necelé tři roky od chvíle, kdy se stala součástí BR Group, opět získala důvěru zákazníků. K hlavním odběratelům dnes patří společnosti Benteler, Eaton, Bentley, Continental, MB Tool, Pha Czech a Škoda. Ze sedmdesáti procent se jedná o nové zákazníky, pro které Komas začal vyrábět v posledních dvou letech. 

Na fotografii se vedoucí výroby Dan Konečný, mistr nástrojárny René Kříž a projektová manažerka Klára Stříbá radí nad technologickým výkresem nového nástroje na výrobu regálové konzoly.

© ARSYLINE 2023
Upozornění
Zavřít
<