Letecké foto
CNC
Nová hala postupové lisy
DSC_4817
3D
Piktogram
  • Úvod
  • Aktuality
  • Nová odmašťovací linka zvýší efektivitu i kvalitu

Nová odmašťovací linka zvýší efektivitu i kvalitu 28.8.2020

Nová odmašťovací linka zvýší efektivitu i kvalitu

Novou odmašťovací linku pořídila letos v červenci strojírenská společnost Komas i přesto, že se v minulých měsících musela vyrovnat s poklesem poptávky. V porovnání s loňskem jede výroba v komárovské strojírně na 80 procent a výkonný ředitel Marek Kloupar předpokládá, že tento stav přetrvá až do konce roku.
„Investovat do nového technologického zařízení jsme se rozhodli i přes nelehkou situaci v automobilovém průmyslu na celosvětových trzích, pro které z velké části vyrábíme. Nová odmašťovací linka by měla zaručit větší efektivitu a vyšší kvalitu výrobků. Investici jsme hodně zvažovali, ale linku využíváme převážně k čištění výrobků pro našeho klíčového zákazníka. Continetal Corporation nám totiž svými zakázkami dlouhodobě zaručuje dostatečný přísun výrobní náplně,“ uvedl ředitel Kloupar.
Předchozí odmašťovací linku měl Komas už osm let. Její výkon byl ale třetinový oproti novému zařízení, takže nestačila kapacitně, a už ani technologicky, navíc začala být poruchová a opakované opravy firmu stály spousty peněz. Novou linku Komas koupil od stejného výrobce Ecoclean, kterému za zbytkovou cenu odprodal původní zařízení.
I se stavebními úpravami linka přišla na 7 milionů korun. Její nákup s ohledem na dobré hospodářské výsledky Komasu z 80 procent proinvestovala banka, přičemž investiční úvěry mají aktuálně výhodné, nízké úrokové sazby. Linka stojí v samostatné místnosti, kde se udržuje stálá teplota, čistí se vzduch a obsluha musí mít návleky na boty. Výrobky v dalším, zcela odděleném prostoru odebírají a pro přepravu k zákazníkovi balí pracovníci oblečení do celotělových bílých kombinéz a s bílými čapkami na hlavách bez ohledu na to, zda to zrovna vyžaduje epidemiologická situace. Na lince se odmašťují například základové desky pro uchopení elektroniky a víčka na přiklopení řidicích jednotek osobních automobilů.
Přestože se musel Komas kvůli celosvětové koronakrizi vypořádat s postupnými výpadky poptávek od různých zákazníků, výroba se po celé druhé čtvrtletí nezastavila.
„V mezidobí, kdy přestaly odebírat zboží nejprve automobilky a poté jejich dodavatelé, fungoval trh s regálovými systémy a elektrozbožím. Kvůli poklesu výroby jsme ale museli o něco snížit počty pracovníků. Neprodlužovali jsme smlouvy těm, kteří je měli na dobu určitou, a také jsme se rozloučili s těmi, s nimiž jsme nebyli úplně spokojeni. Takže to byl i takový ozdravný proces, který by měl jít ruku v ruce se zvýšenou výkonností,“ doplnil Marek Kloupar. Z původních 105 pracovníků na začátku roku jich nyní zůstane 91. Podle ředitele to ale byl složitý proces ve velmi náročném období, kdy v situaci každotýdenních, a v podstatě i každodenních změn byl obrovský tlak na operativu.    


© ARSYLINE 2023
Upozornění
Zavřít
<