Letecké foto
CNC
Nová hala postupové lisy
DSC_4817
3D
Piktogram

Komas nově vede Lukáš Grebeníček 15.7.2021

Komas nově vede Lukáš Grebeníček

V květnu odešel z naší strojírny Marek Kloupar, který v uplynulých pěti letech působil na pozici výkonného ředitel. Od začátku června vede ve skupině BR Group společnost Lanex v Bolaticích, která se zabývá výrobou dynamických i statických lan. Do čela Komasu jmenovalo vedení BR Group v souladu s Klouparovým návrhem Lukáše Grebeníčka, který pracoval v komárovské fabrice od března 2021 jako vedoucí úseku kvality. V minulosti působil v automotive společnosti na úrovni Tier1 dodavatele, s Komasem spolupracoval od roku 2017   jako dodavatelem dílů pro projekt finálního zákazníka Jaguar a Land Rover.
„V příštích dvou až třech letech Komas čeká realizace klíčových, mnohdy nezbytných  investic, jako je pořízení nového lisovacího a odmašťovacího stroje, stroje na laserové vypalování DNC kódů, klinčovací montážní jednotky a především stavba nových výrobních prostor, které by měly zahrnout všechny naše klíčové výrobní technologie včetně skladových prostor a zabezpečit také štíhlou výrobu a plynulý tok materiálu od jeho vstupu až po expedici našich produktů k finálním zákazníkům,“ nastínil své hlavní úkoly Lukáš Grebeníček.
Zásadní personální změny na vedoucích pozicích ve firmách BR Group nastartoval v květnu letošního roku odchod Martina Václavka z funkce ředitele společnosti Lanex v Bolaticích. „Odchází zkušený ředitel, kterého nebude jednoduché nahradit. Přeji mu, aby se mu na nové pozici dařilo, a aby využil všech zkušeností, které v naší skupině získal. Doufám, že jeho nástupce Marek Kloupar, kterého sám na tuto pozici doporučil, zvládne dál úspěšně rozvíjet naši vlakovou loď,“ řekl majitel a člen představenstva skupiny BR Group Rudolf Bochenek.
Marek Kloupar vedl společnost Komas bezmála pět let od jejího začlenění do skupiny BR Group. Podařilo se mu zachránit ji před insolvencí, personálně stabilizovat a obchodně rozvíjet.
„Komas postupně získal řadu renomovaných zákazníků v náročném sektoru automotive. Objem zakázek stoupl natolik, že společnost během čtyř let zvýšila obrat přibližně o 110 procent. Kladné hospodářské výsledky jí umožnily investovat zejména do modernizace výroby více než 40 milionů korun,“ informoval Petr Mitura.
© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít
<