Letecké foto
CNC
Nová hala postupové lisy
DSC_4817
3D
Piktogram
  • Úvod
  • Aktuality
  • V Komasu se daří udržet výrobu díky vysokému…

V Komasu se daří udržet výrobu díky vysokému nasazení lidí 28.3.2020

V Komasu se daří udržet výrobu díky vysokému nasazení lidí

Přestože je velká část produkce společnosti Komas určena pro automobilový průmysl, který se následkem preventivních opatření proti šíření koronaviru v podstatě zastavil, pokračovala v březnu výroba v komárovské strojírně podle původních plánů. Dařilo se ji zajistit, i když chybělo asi třicet procent zaměstnanců, z nichž někteří museli zůstat doma se svými dětmi, další odešli na nemocenskou i se sebemenšími příznaky jakéhokoliv onemocnění, kterým by mohli ohrozit své kolegy. Stejně jako ostatní firmy ze skupiny BR Group, také Komas zavedl přísná hygienická opatření, aby chránil před nákazou své zaměstnance.
"Budoucí vývoj v Komasu je v současné době závislý na dvou faktorech. Tím první je zdraví našich zaměstnanců a tím druhým faktorem je situace u našich zákazníků, kteří odebírají naše výrobky. Pokud se jeden z těchto faktorů nepodaří udržet, bude to znamenat zastavení naší výroby. Zaměstnance bychom museli nechat doma na 60 procentech mzdy. A to si samozřejmě nikdo z nás nepřeje," řekl ředitel Marek Kloupar.
Ředitel je realista, proto přes dosavadní dostatečnou zakázkovou náplň očekává po konzultacích se zákazníky v dubnu propad výroby a tím i obratu asi o 40 procent. S dočasným zastavením výroby zatím nepočítá, situace se však může změnit ze dne na den, proto firma pracuje s několika možnými scénáři.
"Chci v této nelehké době, poděkovat především všem spolupracovníkům za obrovské nasazení. Kvůli chybějícím lidem musí zaměstnanci operativně zaskakovat na různých pracovištích. Pro nikoho není současná situace, která se mění v podstatě v hodinách, vůbec jednoduchá. Všichni jsou přitom mimořádně disciplinovaní, většinou vstřícní, zodpovědní při dodržování zpřísněných zásad osobní hygieny. Určitě všichni vnímáme, že jsme na jedné lodi. Nejen českou, ale celosvětovou ekonomiku čekají kvůli pandemii těžké časy. Jen s vynaložením maximálního úsilí každého z nás se nám podaří udržet stabilitu firmy a tím i jistotu práce pro všechny zaměstnance," doplnil Marek Kloupar.

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít
<